Jak zmienić wygląd sukienki Szycie

Co zrobić, gdy niespodziewanie pojawia się zaproszenie na wspaniałą imprezę, a ty ani nie masz sukienki, ani zaplanowanych funduszy na zakup nowej? Zaraz, nie masz sukienki? Oto sposób, jak zmienić wygląd sukienki. Dodam, że jeden z wielu sposobów.

Miałam nie raz taką sytuację, że otrzymałam zaproszenie na super imprezę, a tu w szafie starością wieje, a w portfelu nie ma budżetu, bo kto mógł się spodziewać takiej sytuacji. Wtedy sięgam do szafy po najstarszą towarzyszkę imprez niespodziewanych i kombinuję, jak zmienić wygląd sukienki tym razem.

W tym poście przedstawię wersję bardzo wieczorową, a to dlatego, że byłam zaproszona na imprezę bardzo uroczystą i taneczną do tego. Prawie noc sylwestrowa :-). Wybrałam do przerobienia czarną suknię, bo wiecie jak to jest; po pierwsze przemiany czarnej sukni nikt nie pozna dopóki się nie przyznasz. Po drugie jest krótka i wygodna, więc na tańce idealna.

Jeśli chciałabyś dokonać podobnej przemiany na swojej sukience, to będzie ci potrzebnych kilka materiałów

kawałek sztywnego bądź miękkiego tiulu w kolorze sukienki

klej, o dziwo, uznałam, że najlepszy był dla mnie klej do papieru jak na zdjęciu

nici nylonowe ( przezroczyste)

nici poliestrowe w kolorze sukienki

kolorowe kamienie

 

20160414_200534[1]

 

  1. Najpierw należy ustalić jak ma wyglądać dekoracja, czyli poukładać sobie na stole kamienie w takim układzie, jaki uznasz za najatrakcyjniejszy dla siebie

2. Pod tiul podłuż plastikową podkładkę lub folię, a na niej połóż tiul

3. Teraz na tiulu układasz pojedynczo kamienie i przyszywasz je do tiulu za pomocą nylonowej przezroczystej nici. Jeśli kamień jest duży, to przyszycie go może być trudne, ponieważ będzie się ślizgał po siatce. Właśnie wtedy należy nałożyć odrobinę kleju na tył kamienia, przycisnąć go do tiulu i odczekać aż wyschnie. Następnie przyszyć, jak poprzednio.

4. Gdy wszystkie kamienie są już przyszyte można obciąć nadmiar materiału

20160414_195419[1]

 

Teraz ornament należy przyłożyć do sukienki i precyzyjnie go umiejscowić

20160414_20070720160414_200750

 

Gdy położenie jest odpowiednie, wówczas aplikację należy przyszyć czarnymi nićmi do sukienki. Nie musi to być ścisłe szycie , wystarczy ją chwycić do sukienki co 1cm lub nawet 1,5cm. Ważne, aby przyszywać ją nie tylko brzegiem, ale również środkiem, aby aplikacja równomiernie przylegała całą swoją powierzchnią do sukienki.

Po przyszyciu sukienka wyglądała jak zupełnie nowa

20160414_193441[1]

 

To jest pierwsza propozycja, która mam nadzieję zainspiruje was do przemian sukienek w szafie, ale wkrótce pojawią się kolejne, jak zmienić wygląd sukienki. Bo nie będzie chyba dla nikogo z was zaskoczeniem, gdy powiem, że sukienka nie ma już kamieni, a obecnie są na nią naszywane taśmy z czarnych cekinów.

Mam już oczywiście pomysł na dekorowanie taśmami satynowymi, ale moment, niechże mnie ktoś zaprosi na kolejną imprezę 😉

Comments

  1. Super przemiana! Jestem jak najbardziej za szukaniem tańszych rozwiązań a nie wydawanie kolejnych paru stówek na ciuch. Twoja sukienka nabrała charakteru, kamyki wyglądają na niej zjawiskowo. Dziękuję, że do mnie zajrzałaś, bo właśnie kupiłam sobie maszynę do szycia i myślę, że Twój blog będzie dla mnie bardzo pomocny. Polubiam :)Napisz proszę gdzie kupiłaś takie kamyki i czy były drogie. Pozdrawiam.

    • Kamyki kupione w hurtowni internetowej z Poznania. Robi się tego wówczas większa ilość, ale akurat ogarniałam projekt sceniczny, gdzie parę świecidełek było potrzebnych.Część pochodzi z pracowni Marysi, gdzie zawsze jest duży asortyment. Generalnie trzeba się po prostu wcześniej zastanowić, jak dany projekt ma wyglądać. Z mojej 100-letniej kariery „Zosi Samosi” wiem, że po prostu takie rzeczy trzeba zbierać, bo nigdy nie wiesz, kiedy i co będzie Ci potrzebne. Dlatego nigdy przenigdy nie pozbywam się starych ciuchów zanim nie odpruję wszystkich świecidełek. Tu lumpeksy mogą być prawdziwą skarbnicą. Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *